Rusija je dosad bila prijetnja zbog svoje snage, sad je rizik zbog nestabilnosti

Rusija je najprije bila prijetnja jer je bila snažna, a sada predstavlja rizik jer joj prijeti nestabilnost, izjavio je u ponedjeljak u Luxembourgu visoki predstavnik EU-a za vanjske i sigurnosne poslove Josep Borrell
Protekli vikend u Rusiji se dogodila “prekinuta oružana pobuna”, rekao je Borrell je nakon sastanka ministra vanjskih poslova članica EU-a.
“Ti događaji su pokazali da su ruska država i Putinova osobna vjerodostojnost najblaže rečeno oslabljeni, da politički sustav pokazuje pukotine. Rusija je najprije bila prijetnja jer je bila snažna, a sada je rizik jer može postati nestabilna”, rekao je šef diplomacije Europske unije.
Borrell je dodao da je zaključak ministarske rasprave vrlo jasan, a to je nastavak potpore Ukrajine više nego ikad dosad.
Hrvatski ministar vanjskih poslova Gordan Grlić Radman je rekao da EU potporom Ukrajini “podržava međunarodni poredak koji se temelji na međunarodnom pravu i vrijednostima na kojima počiva EU-u, vladavini prava, ljudskim pravima i demokraciji”.



