VIJESTI

U Nyonu održan ždrijeb play-offa za osminu finala LP

Podijeli:
U Nyonu održan ždrijeb play-offa za osminu finala LP
Održan je ždrijeb šesnaestine finala Lige prvaka u sjedištu UEFA-e u Nyonu. Osam momčadi već je izborilo izravan plasman u osminu finala, dok će im se pridružiti pobjednici dvomeča doigravanja. Među najzanimljivijim parovima ističe se novi okršaj Benfice i Real Madrida u borbi za mjesto među 16 najboljih.

Real Madrid nije uspio osigurati izravan plasman u osminu finala nakon što je prije dva dana poražen 4:2 u Lisabonu upravo od Benfice. Taj poraz gurnuo je „Kraljevski klub“ u doigravanje, gdje ga je ždrijeb ponovno spojio s portugalskim prvakom.

Izravan plasman u osminu finala izborili su Arsenal, Bayern, Liverpool, Tottenham, Barcelona, Chelsea, Sporting i Manchester City. Momčadi koje su natjecanje završile između 9. i 24. mjesta morale su u doigravanje, pri čemu nenositelji imaju prednost domaćeg terena u prvoj utakmici.

Susret Benfice i Reala u osmom kolu ostat će zapamćen po iznimno dramatičnoj završnici. Real je utakmicu završio s dva isključena igrača, a u osmoj minuti sudačke nadoknade Benfica je vodila 3:2. Međutim, zbog slabije gol-razlike u odnosu na Marseille, u tom je trenutku bila na rubu ispadanja. Uslijedio je nesvakidašnji trenutak – vratar Benfice Anatolij Trubin priključio se napadu nakon prekida i pogotkom glavom postavio konačnih 4:2, osiguravši svojoj momčadi prolazak u nokaut-fazu.

Parovi play offa za osminu  finala Lige prvaka:

  • Monaco – PSG

  • Benfica – Real Madrid

  • Qarabag – Newcastle

  • Bodø/Glimt – Inter

  • Galatasaray – Juventus

  • Borussia Dortmund – Atalanta

  • Club Brugge – Atletico Madrid

  • Olympiacos – Bayer

#nogomet #Liga prvaka

Povezani članci