Varaždin uništio Osijeku svaku šansu za naslov prvaka

02.05.2021. 21:50:00

Osijek i Varaždin su podijelili bodove u napetoj utakmici 32. kola HT Prve lige

Nogometaši Dinama već mogu lagano pripremati proslavu naslova prvaka nakon što je Osijek u posljednjem susretu 32. kola na stadionu Gradski vrt odigrao 1:1 protiv Varaždina promašivši jedanaesterac za pobjedu u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo sada ima šest bodova više i utakmicu manje, a do kraja su četiri kola.

Gosti su poveli u 70. minuti golom Jorgea Obregona, a pet minuta kasnije izjednačio je Ramon Mierez svojim 21. golom ove sezone. Argentinski napadač je u osmoj minuti nadoknade imao priliku iz jedanaesterca donijeti Osijeku pobjedu, ali je njegov udarac obranio Dinko Horkaš.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, ali nije bilo niti previše uzbuđenja. Varaždin se postavio u čvrstom bloku i sigurno je držao 'nulu'.

U nastavku susreta prvu priliku imali su gosti u 62. minuti. Obregon je uspio doći do lopte u kaznenom prostoru, ali je Ivušić spasio domaćine. U 68. minuti uzvratio je Pilj 'opalivši' sa 20-ak metara, ali je Horkaš izvrsnom paradom spriječio pogodak.

Samo minutu kasnije Varaždin je poveo preko Obregona koji je fantastičnu pogodio sa 20-ak metara.

Osijek je izjednačio pet minuta kasnije i to novim golom Ramona MierezaJurčević je ubacio loptu s lijeve strane u šesnaesterac, Horkaš je 'zaplivao', a Mierez glavom zabio za 1:1.

U 84. minuti Osijek je mogao okrenuti rezultat, no Horkaš je ovaj put sjajno obranom zaustavio Mierezov udarac.

Argentinac je duboko u sudačkoj nadoknadi imao priliku iz kaznenog udarca donijeti pobjedu Osijeku, no Horkaš je obranio njegov udarac za veliko slavlje Varaždinaca kojima ovaj bod mnogo znači u borbi za prvoligaški spas.

Kazneni udarac je skrivio Novoselec igravši rukom, a sudac Kulušić je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

U prvom nedjeljnom susretu Gorica je u Puli pobijedila Istru 1961 sa 2:0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu.

•   Istra 1961 - Gorica

Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Golove za Goricu zabili su Špikić (42) i Mitrović (90+4), a dodajmo kako je domaćin od 79. minute igrao bez isključenog Hujbera.

Za oba sastava bila je to iznimno važna utakmica. Istri su trebali bodovi za bijeg sa začelja ljestvice u borbi s Varaždinom i Lokomotivom za ostanak u prvoj ligi, dok su Gorici trebali bodovi kako bi ostala u igri za plasman u Europu. Na koncu slavili su gosti.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 74 boda i utakmicom manje, Osijek ima 68, a Gorica je treća sa 56 bodova. Rijeka na četvrtom mjestu ima 52, a Hajduk je peti sa 47 bodova i također, susretom manje.

Istra je na začelju sa 25 bodova, jedim bodom manje od Lokomotive i dva boda manje od Varaždina.