Hrvatski maratonci iz Tovarnika stigli u Sarajevo, pretrčali 270 kilometara "U susret hodočasniku mira papi Franji"
"Želja nam je samo vidjeti papu Franju u Sarajevu", kazao je jedan od sudionika maratona...
Dvanaest hrvatskih maratonaca koji su prije tri dana krenuli iz Tovarnika kako bi pozdravili papu Franju koji u subotu stiže u glavni grad Bosne i Hercegovine stigli su u petak Sarajevo.
Maratonce koji su krenuli na dug put je po dolasku primio vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić srdačno ih pozdravivši, a njemu su maratonci uručili talijanski prijevod romana o ubijenom svećeniku Ivanu Buriku. Kardinala Puljića zamolili su da knjigu uruči papi Franji.
Hrvatski su maratonci pod sloganom "U susret hodočasniku mira papi Franji" pretrčali 270 kilometara. "Želja nam je samo vidjeti papu Franju u Sarajevu", kazao je jedan od sudionika maratona Krešimir Žagar.
Maraton je organizirala Udruga dr. Ante Starčević iz Tovarnika pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović.