Sterilni Dinamo nije uspio svladati Lokomotivu, prednost Modrih sve je manja, ali nije to jedina loša vijest za Željka Kopića

21.02.2022. 09:25:00

Nogometaši Dinama u posljednjoj utakmici 24. kola HT Prve lige odigrali su samo 0:0 protiv Lokomotive. No, nezadovoljniji tim rezultatom mogu biti gosti, jer Dominik Livaković u dva je navrata spašavao gol svoje momčadi. Osim što se Dinamova prednost na vrhu tablice smanjila, Željko Kopić, po svemu sudeći, ostao je bez Arijana Ademija

Dinamo na vrhu ljestvice ima bod više od Osijeka, ali i jednu odigranu utakmicu manje. Od Hajduka ima, pak, tri boda prednosti.

Posve mlako i bezidejno Dinamo je odigrao prvih 45 minuta u kojima ni jednom nije na pravi način zaprijetio Lokomotivi. Gosti su bili energičniji, odlučniji i bolji pa su tako imali i bolje prilike.

U najboljoj šansi, u 12. minuti, našao se Josip Pivarić koji se lakoćom probio kroz Dinamovu obranu. Malo iskosa je izbio sam ispred Livakovića, ali je vratar Dinama dobro reagirao. Samo nekoliko minuta kasnije zaprijetio je i Kulenović.

Trener Dinama Željko Kopić na poluvremenu je napravio tri izmjene, a aktualni prvak je ipak zaigrao nešto žešće u nastavku. No, i dalje Dinamo nije stvarao velike prilike u kontinuitetu, a obrana Lokomotive relativno je lako odbijala te nalete.

Opet je najbolju šansu imala Lokomotiva, ali u 70. minuti Cipetić nije bio miran u završnici. Kako se bližio kraj susreta tako je pritisak Dinama rastao. U 89. minuti sjajnu je šansu imao Šutalo, ali je njegov udarac glavom odlično obranio Nevistić i Lokomotiva se do kraja uspjela obraniti.

Recimo kako se na ovom susretu ozlijedio kapetan Dinama Arijan Ademi uoči uzvratnog ogleda play-offa Europske lige protiv Seville (četvrtak, 18:45 sati).