U Velikoj Gorici počeo aerospektakl: Tisuće pohrlile pogledati Rafale

Danas će nebo iznad Zračne luke dr. Franje Tuđmana biti pozornica za nevjerojatne letačke akrobacije i demonstracije moći zrakoplova na dugoočekivanom aeromitingu AIRVG2024. Uz iznimnu prisutnost Hrvatskog ratnog zrakoplovstva (HRZ), posjetitelji će biti svjedoci spektakularnih prikaza letačke vještine i tehnološke moći.
Od 15 do 18 sati bit će otvoren letački program, koji će donijeti raznolike nastupe, uključujući neke od najpoznatijih zrakoplovnih atrakcija u regiji. Među zvijezdama ovogodišnjeg aeromitinga su članovi akrobatske grupe 'Krila Oluje', čiji će izvedbeni repertoar ostaviti publiku bez daha. Njihova preciznost i koordinacija u zraku predstavljaju vrhunac ljetne umjetnosti.
Jedan od najiščekivanijih trenutaka bit će demonstracijski letovi aviona Zlin i helikoptera Jet Ranger. Ovi letovi ne samo da prikazuju tehničke sposobnosti ovih letjelica, već i ističu njihovu važnu ulogu u različitim zračnim operacijama, uključujući spasilačke misije.
Posebno impresivan prikaz bit će demonstracija združenog djelovanja helikoptera u scenariju spašavanja pilota iz neprijateljskog okruženja poznatog kao 'Pilot RESCUE'. Ovaj simulirani scenarij naglašava izuzetnu obuku i koordinaciju među članovima HRZ-a, ističući njihovu spremnost za različite izazove.
Avioni MiG 21 i Rafale održat će formacijski let i pojedinačni prelet
*** dozvoljeno prenošenje sadržaja uz objavu izvora i autora članka
Izvor:Portal dnevnih novosti
Autor: Dražen Šemovčan Šeki/Foto: Zlatko Banić



