Ukrajinska vojska je tijekom proteklog dana uništila 12 tenkova, oko 20 jedinica opreme i 9 neprijateljskih topničkih sustava, Rusi su izgubili više od 200 ljudi.

Kao i kod svakog geopolitičkog sukoba, tako i kod ovog Rusko-Ukrajinskog rata, velik broj dezinformacija preplavi medijski prostor i obiđe svijet. Razne neprofitne novinske organizacije usmjerene su na borbu protiv dezinformacija i lažnih informacija o ratu u Ukrajini.
U nadi što vjerodostojnijeg informiranja o ratnim zbivanjima u Ukrajini stupili smo u kontakt sa nekolicinom osoba, koji zbog svoje osobne sigurnosti žele ostati anonimni, a koji nam pribavljaju i dostavljaju necenzurirane podatke sa terena.
Shodno tome, od naših neovisnih izvora iz Ukrajine zaprimili smo sljedeću informaciju:
Ukrajinska vojska je tijekom proteklog dana uništila 12 tenkova, oko 20 jedinica opreme i 9 neprijateljskih topničkih sustava, Rusi su izgubili više od 200 ljudi.
Doslovno: "Skupina ujedinjenih snaga provodi stabilnu obrambenu operaciju na području Donjecka, Slobožanskog i dijelova Tavrije u određenoj operativnoj zoni, usredotočujući svoje glavne napore na sprječavanje neprijateljskog proboja."
Detalji: Tijekom prethodnog dana ukrajinski vojnici odbili su 9 neprijateljskih napada, uništili 12 tenkova, oko 20 jedinica oklopne i automobilske opreme te 9 topničkih sustava.
Neprijatelj je izgubio više od 200 vojnika. Jedinice protuzračne obrane oborile su 2 zrakoplova i 2 neprijateljska bespilotna letjelica.
Skupina Zračnih snaga Oružanih snaga Ukrajine za prethodni dan je pogodila 6 neprijateljskih zračnih ciljeva: 1 avion, 1 bespilotnu letjelicu i 4 krstareće rakete.
Zračne snage su patrolirali zračnim prostorom, uništavajući postrojbe i objekte, te gađajući vatrenim oružjem oklopne kolone, logističke centre i neprijateljske postrojbe.
U Volynu su glavni napori obrambenih snaga usmjereni na pokrivanje državne granice.
Nastavlja se obrambena operacija u regiji Sivers'kyi. Grupa vojnika drži grad Černihiv i ometa napredovanje neprijatelja u pravcu Kijeva.
Istodobno, skupina snaga i sredstava obrane grada Kijeva nastavlja odbijati neprijateljsku ofenzivu, nanositi mu vatrenu štetu i održavati sve definirane crte obrane.
Na jugu se nastavlja obrambena operacija u određenoj operativnoj zoni, u tijeku je stabilizacijska operacija, obavljaju se zadaće teritorijalne obrane.
"Ruske terorističke snage nastavljaju borbu, svjesno kršeći međunarodno humanitarno pravo i pravila ratovanja", priopćeno je iz stožera.



