Antonio Marin s dva pogotka donio Šibeniku pobjedu nad Lokomotivom

19.09.2021. 09:40:00

U drugoj utakmici subotnjeg rasporeda 9. kola Prve HNL Šibenik je na Šubićevcu protiv Lokomotive slavio sa 2:1. Strijelac oba gola za domaćine bio Antonio Marin, u 5. i 78. minuti, dok je za Lokomotivu zabio Marko Dabro u 28. minuti iz penala.

Šibenik je poveo već u 5. minuti. Nakon dugačkog ubacivanja iz auta obrana Lokomotive loše je reagirala, lopta se odbila do druge stative gdje ju je sačekao i poslao u mrežu Antonio Marin.

Gosti su dolaze do izjednačenja u 28. minuti. Stigla je duga lopta po lijevom boku za Pivarića, a igrač domaćih Perić pogrešno je procijenio i Pivarić ga je pretrčao, ali Perić ga je potom oborio unutar kaznenog prostora. I Lokomotiva je dobila penal, kojeg je zabio Marko Dabro.

U 30. minuti Lokomotiva je mogla i do vodstva. Kulenović se driblingom otarasio čuvara i dobro pucao iskosa sa deset metara, ali je vratar Rogić bio na mjestu.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Šibenik u 55. minuti preko Marina Jakoliša, koji je pucao sa 12 metara iskosa, ali preslabo za vratara Nevistića.

Minutu kasnije Kulenović je primio loptu na vrhu 16-erca i dobro pucao, ali vratar domaćina dobro se protegnuo da bi sačuvao svoju mrežu.

U 66. minuti ponovno je Marin Jakoliš bio u prilici. Uspio je pobjeći svom čuvaru i sjuriti se u kazneni prostor, pucao pokraj vratara gostiju, ali je Mersinaj je s gol-linije izbacio loptu.

Odličnu igru Marin Jakoliš je potvrdio u 78. minuti kada je poveo kontranapada po lijevom boku i onda sjajno proigrao Antonija Marina, koji je dolazio s desne strane i svojim drugim pogotkom donio Šibenčanima pobjedu 2:1.