SUPERSPORT HNL Dinamo slavio u Koprivnici nakon serije pehova! Ostao bez dva igrača, a pogledajte što je potom napravio sjajni Kaneko

04.12.2023. 20:25:00

Modri su ooči utakmice ostali bez Baturine, potom i bez Zagorca, ali uspjeli se pobijediti u Koprivnici

SLAVEN BELUPO - DINAMO 0:2 (Petković 21., Špikić 79.)

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak - Bosec, Boras, Božić, Martinaga ???? (od 88. Pilana) - Agbekpornu ???? (od 88. Krušelj), Liber (od 80. Cascini) - Mioč, Šakota (od 73. Nongoh), Hoxha - Štrkalj (od 73. Kamberi)

DINAMO (4-2-3-1): Nevistić - Moharrami, Theophile-Catherine (od 54. Šutalo), Perić, Perković - Sučić, Mišić (od 82. Ljubićić) - Kaneko (od 82. Marin), Halilović (od 61. Ademi), Vidović (od 61. Špikić ⚽) - Petković ⚽

Dinamo je opravdao status favorita te je u hladnoj Koprivnici (0 stupnjeva Celzija) potpuno zasluženo upisao tri boda s kojima je smanjio zaostatak za vodećim Hajdukom na devet bodova, uz dvije utakmice manje. Nisu Modri bili u idealnoj situaciji uoči puta na sjever, pred trenerom Sergejom Jakirovićem bio je imperativ pobjede, nedostajao mu je glavni kreativac Martin Baturina, a u Podravini su čekali teški uvjeti na zahtjevnom terenu koji je ‘zreo‘ za zamjenu.

Međutim, u momčad aktualnog hrvatskog prvaka vratio se Bruno Petković, a s glavnim igračem je ipak sve lakše. Pokazao je Petković i na lošem travnjaku Apaša svoje nogometno umijeće u par navrata, a ujedno je bio i autor ključnog poteza, pogotka za vodstvo u dosta ranoj fazi susreta.

Kao i inače uoči ogleda s jakim suparnicima, u Slavenovom taboru gajili su nadu u iznenađenje, no na kraju ipak nisu mogli parirati kvalitetnijem suparniku koji se postavio čvrsto, borbeno i odgovorno. Morat će Ferenčinina momčad bodove za priključenje sredini ljestvice potražiti u narednim kolima, a neće joj biti lako jer slijede gostovanja kod Rijeke i Osijeka.

Uoči samog početka Slavenov dopredsjednik Goran Međurečan predao je zahvalnicu dugogodišnjem igraču i treneru koprivničkoga kluba Franji Kolaru.

Prvi bijeg Arbër Hoxha imao je u 2. minuti, krenuo je u kontranapad i poslao prejaku loptu za Libera. U 7. minuti Štrkalj je pobjegao gostujućoj obrani, zaobišao Nevistića i poentirao, no pomoćni sudac Pataki označio je zaleđe.

Prva Dinamova prijetnja stigla je u 8. minuti, Petković je nakon kornera glavom pogodio vanjski dio mreže. U 11. minuti Liber je pronašao Štrkalja čiji je ubačaj pokupio Nevistić.

Modri su prvi udarac u okvir uputili u 17. minuti. Moharrami je ubacio s desne strane, Petković je iz blizine tukao glavom, ali se vratar Sušak nije dao iznenaditi. Dosta je Dinamo napadao po desnoj strani, agilni Kaneko iskušao je u 19. minuti udarac iskosa, Sušak je loptu odbio u korner.

Još jednom je ‘ispala‘ lijeva strana Slavenove obrane u 21. minuti, ovaj put su Modri to naplatili vodećim pogotkom. Kaneko je ubacio loptu u kazneni prostor, stasiti domaći stoper Boras ostao je prekratak, a Bruno Petković je glavom poentirao za 0:1.

Nakon toga utakmica se malo primirila, a lopta je uglavnom boravila između dva kaznena prostora. U odmjeravanju snaga na sredini terena gosti su imali blagu dominaciju, no domaća obrana se dobro posložila i nije dozvolila nove opasne situacije pred svojim vratima. S druge strane, Modri su dobro kontrolirali svoju polovici terena te su Farmaceute držali na sigurnoj udaljenosti od besposlenog Nevistića.

Najveći domaći adut Arbër Hoxha imao je vjernu pratnju te nije uspio napraviti nered u suparničkoj obrani, dok se Dinamo zadovoljio minimalnom prednošću s kojom je otišao na odmor.

Početkom nastavka Sučić je uputio dobar udarac pod gredu, no Sušak je odličnom intervencijom sačuvao mrežu. Uzvratio je ubrzo na drugoj strani Agbekpornu, no njemu je ipak nedostajalo preciznosti pa nije bilo opasnosti za Nevistića.

Uslijedio je pokušaj Petkovića iz slobodnog udarca s više od 20 metara, no i ovaj put je Sušak bio siguran. Hoxha je iz slobodnjaka pogodio živi zid, a u 69. minuti Nevistić je izbio loptu ispred Štrkalja koji je bio u opasnom naletu.

Jakirović je svoju momčad osvježio uvođenjem ŠutalaAdemija Špikića, dok je Ferenčina pokušao dobiti opasniji napad s Kamberijem Nongohom.

Modri su u završnici susreta došli i do drugog pogotka. Mišić je dijagonalom pronašao Kaneka koji se riješio Martinage i ubacio pred vrata za Darija Špikića, uslijedio je precizan udarac glavom za 0:2.

Mogli su gosti iz Maksimira i do trećeg pogotka, ali je Sušak upisao novu efektnu obranu. Neizvjesnost je u 85. minuti mogao vratiti Hoxha, no iz blizine je glavom poslao loptu iznad grede.

Izvor: sportske.hr/Foto: GNK Dinamo

Izvorni autor: Goran Čičin-Mašansker