U čudesnom derbiju 3. kola HNL-a Dinamo i Rijeka na Maksimiru su remizirali 3:3

02.08.2021. 10:38:00

DINAMO - RIJEKA 3:3 (Perić 9', Majer 32', Oršić 59' / Abass 23', 38', Drmić 43')

DINAMO: Livaković - Ristovski, Theophile-Catherine, Perić, Franjić - Jakić - Menalo (od 65. Kastrati), Ivanušec, Majer (od 65. Mišić), Oršić (od 89. Čop) - Gavranović (od 65. Petković)

RIJEKA: Labrović - Escoval, Velkovski, H. Smolčić - Lepinjica (od 65. Stanić) - Tomečak, Liber (od 79. Selahi), Pavičić, Vukčević (od 65. Ampem) - Abass (od 87. Galović), Drmić (od 79. Obregon)

Zagreb - stadion Maksimir. Gledatelja: 1 507. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Kakvu smo ludu, fenomenalnu utakmicu gledali u Maksimiru! Čudo jedno, nogometni show najviše klase. Kao da su u najboljoj formi na travnjaku igrali MessiRonaldoNeymar, a ne dečki iz HNL-a. Pa takve pogotke kakve smo vidjeli postižu najveći svjetski majstori. Jedan je bio ljepši od drugog, lopte su sijevale u rašljama, nešto neviđeno.

Što je li samo radio Issah Abass, kako je namjestio nogu, kako je pogađao. A tek Josip Drmić koji je ljevicom 'skinuo paučinu'. Ili Majerov pogodak 'lijevom vanjskom'. Derbi HNL-a bio je sigurno jedan od najboljih u povijesti HNL-a, držimo da ne pretjerujemo u toj konstataciji. Barem jedno od najboljih poluvremena.

Zbog takvih utakmica volimo nogomet, zbog takvih sjajnih prezentacija uživamo u najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu. Naravno, nakon tog rezultata Modri ne mogu biti zadovoljni, očekivali su pobjedu pred sudar s Legijom, izgubili su u Maksimiru dva boda.

Modri su od starta utakmice krenuli agresivno, stisnuli su Rijeku, makar su prvu priliku nakon desetak minuta imali gosti. Tomečak je centrirao, Abass je dobro skočio, ali je njegov udarac glavom zamalo promašio cilj.

A onda je Dinamo brzo poveo nakon jedne gužve u šesnaestercu, tu je vratar Labrović malo kiksao, dozvolio je da Perić glavom dođe do lopte prije nego on rukama.

Nakon toga na travnjaku je postojao samo Dinamo, akcije su se slijevale prema riječkom golu, nekako se samo čekalo da domaćin postigne drugi pogodak. U jednoj dobroj situaciji našao se Theophile, ali je njegov udarac s desetak metara blokiran.

A onda je slijedio pravi 'cirkus', u dvadeset minuta postignuta su četiri gola, četiri ljepotice, četiri poslastice. Majer je zabio i tad se opet činilo da će Dinamo preuzeti dominaciju, jer tri-četiri minute lopta je stalno bila pred golom Riječana.

No, onda se opet ukazao taj Abass, lopta ga je ponovno poljubila u kopačku. Nešto kasnije i starog majstora Drmića, nemoćni Livaković je samo širio ruke, nije mogao vjerovati kako Riječani pogađaju njegove rašlje. Kao da su ciljali dronovima...

Drugo poluvrijeme također je počelo 'veselo'. Već na samom startu druge dionice, stvorila se velika gužva u šesnaestercu Rijeke, lopta je šetala po gol-crti, ali uspjeli su je gosti izbiti daleko prema centru.

Dinamov pritisak ipak je dao ploda, brzo je uslijedilo izjednačenje, Modrima je jako pomogao Labrović početničkom pogreškom.

Nastavilo se dalje u žestokom ritmu, napadi su se smjenjivali, ali bez većih prilika do petnaestak minuta prije kraja kad je nakon centaršuta Oršića iz kornera odlično skočio Petković, ali je njegov udarac glavom otišao ravno u Labrovića.

Nakon toga dva puta ozbiljno je priprijetio Oršić, jednom je prošlo nekoliko centimetara kraj vratnice, drugi put je obranio Labrović. Modri su do konca još stiskali, ali ostalo je neodlučeno.

Izvor: sportske.hr/Foto:Pixell

Izvorni autor: Davorin Olivari / Foto: Igor Kralj