Hajduk remizirao s Lokomotivom, dva pogotka novog napadača Mlakara

Lokomotiva i Hajduk odigrali su 2:2 u 1. kolu HT Prve lige.

LOKOMOTIVA - HAJDUK 2:2 (Soldo 42', Dabro 47' / Mlakar 29', 55')

LOKOMOTIVA 4-3-3: Santini - Cipetić, Soldo, De Haas, Miličević - Cokaj, Đira (od 57. Pivarić), Marić - Kačavenda (od 88. Maleš), Dabro (od 88. Florucz), Ibrahim (od 70. Stojković)

HAJDUK 4-2-3-1: Kalinić – Lovrencsics (od 82. Dellova), Vušković, Elez, Čolina – Vuković, Čuić (od 61. Atanasov) – Sahiti (od 73. Jairo), Livaja, Biuk (od 82. Ljubičić) – Mlakar

Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Gledatelja: 887.

Hajduk nije uspio na startu u novu sezonu svladati Lokomotivu, rezultat je bio 2-2 poslije zanimljive, živahne igre u kojoj je sa dva postignuta gola zablistao Slovenac Jan Mlakar. Splićani su ipak dominirali na terenu, ali nissu tu svoju supremaciju materijalizirali pobjedom. No, domaćini su zasluži taj osvojeni bod, žilavo su se borili, čak su početkom drugog poluvremena uspjeli preokrenuti, makar na kratko, rezultat u svoju korist.

Hajduk je poveo u 29. minuti nakon lijepe kombinacije Sahiti – Lovrencsics - Sahiti, koji je u dubinu, okomito dodao Mlakaru, to je bila matna asistencija, koju je mladi Slovenac iskoristio, vratar Lokomotive Krševan Santini bio je nemoćan.

A Lokomotiva je došla do izjednačenja u 42. poslije prekida, izveo ga je s lijeve strane Enis Čokaj, pogodio je svog stopera Nikolu Soldu, on je iz teške situacije tjemenom prebacio loptu preko glave, ona je uz lijevu vratnicu upala u mrežu Lovre Kalinića.

Hajduk je bio bolji, kad su Splićani postigli vodeći pogodak činilo se da će Lokomotiva teško doći do izjednačenja. Utisak je bio da iz igre nisu mogli, ali su zato iz prekida uspjeli. Međutim, dojam je bio pogrešan, jer domaćini su ipak poveli iz akcije, bolje je kazati na račun individualne sposobnosti mladog Dabre.

U 47. minuti stoper Hajduka Elez krivo je odbio loptu, primio je Dabro, naletio prema Vuškoviću, izigrao ga i manirom pravom strijelca poslao loptu u mrežu Kalinića.

No, ubrzo je Hajduk ipak izjednačio. Kreator akcije je bio mladi Stipe Biuk, on je ušao između dva, tri obrambena igrača Lokomotive, tako da je na lijevom boku ostao usamljen Livaja, uslijedila je idealna paralelna asistencija, Mlakar je uklizao i spakirao loptu u mrežu za 2-2.

Do kraja su obje momčadi nastojale doći do pobjedonosnog pogotka, bez uspjeha. Idealnu priliku je imao Marin Ljubičić u 90+2., ali je iz blizine glavom promašio vratar Lokomotive. Hajduk je imao žestoku podršku svojih navijača.

Izvor: sportske.hr/Foto: Pixell

Izvorni autor: Zdravko Reić / Foto: Sanjin Strukić