LIGA PRVAKA: City se poigrao s klubom Ćaleta-Cara, preokret Atletico Madrida protiv autsajdera za pun ulov kod kuće

28.10.2020. 10:15:00

Atletico Madrid pobijedio je Salzburg 3-2 u utakmici s dosta preokreta. Slavio je golom Joao Felixa pet minuta prije kraja.

Atletico je poveo golom Llorentea (29), no odlični Austrijanci su preokrenuli i zabili dva gola preko Szoboslaija (40) i Berishe (47) . Portugalac Felix je poravnao u 52. minuti, a u 85. minuti je postao junakom dvoboja.

Ivo Grbić je ostao na klupi momčadi iz Madrida.

U skupini C Manchester City je slavio u Marseilleu s 3-0 pogocima Ferana Torresa (16), Ilkaya Gundogana (75) i Rahheema Sterlinga (82). Duje Ćaleta Car je odigrao cijeli susret za Marseille, kome je ovo čak deseti uzastopni poraz u Ligi prvaka.

U drugoj utakmici ove skupine Porto je kod kuće pobijedio Olympiacos s 2-0 pogocima Viere (11) i Oliveire (85).

U skupini D Atalanta i Ajax su odigrali 2-2, a Mario Pašalić je bio asistent kod drugoga gola talijanske momčadi. Nizozemci su puno bolje započeli, golovima Tadića (30) i Traorea (38) poveli su s 2-0, ali se Atalanta vratila u drugom dijelu s dva gola Kolumbijca Zapate (54, 60). Pašalić je odigrao cijeli susret za Atalantu,

Engleski prvak Livepoool namučio se na Anfieldu protiv debitanta Midtyllanda s 2-0. Obrana Danaca pala je tek u 55. minuti kada je pogodio Jota, a Mo Salah je iz penala u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

REZULTATI

SKUPINA A:
Lokomotiv M. - Bayern 1-2 (Mirančuk 70 / Goretzka 14, Kimmich 79)
Atletico - Salzburg 3-2 (Llorente 29, Joao Felix 52, 85 / Szoboszlai 40, Berisha 47)