Ruski napadi dronovima pogodili Kijev i zapadnu Ukrajinu, Poljska aktivirala borbene zrakoplove

07.09.2025. 09:38:00

Rusija je u noći sa subote na nedjelju izvela nove zračne napade na Ukrajinu, uključujući i zapadne dijelove zemlje u blizini poljske granice. Zbog prijetnje, Poljska je podigla pripravnost svojih oružanih snaga te aktivirala borbene i savezničke zrakoplove.

Istodobno, Kijev je tijekom noći bio pod žestokim napadom dronova. Prema riječima gradonačelnika Vitalija Klička, rušenje neprijateljskih bespilotnih letjelica izazvalo je požar na krovu 16-katne stambene zgrade.

„Hitne službe su na putu prema mjestu događaja“, objavio je Kličko na Telegramu.

Ukrajinske vlasti potvrdile su da je najmanje dvoje ljudi poginulo, a 17 ranjeno u napadu. Svjedoci u glavnom gradu čuli su niz snažnih eksplozija, koje su, kako se pretpostavlja, posljedica djelovanja ukrajinske protuzračne obrane.

Operativno zapovjedništvo poljskih oružanih snaga izvijestilo je da su svi radarski i protuzračni sustavi podignuti na najviši stupanj pripravnosti. „Poljski i saveznički zrakoplovi djeluju u našem zračnom prostoru, dok su protuzračna obrana sa zemlje i radarski izviđački sustavi stavljeni  u najviši stupanj pripravnosti“, priopćeno je putem platforme X.

Gotovo cijela Ukrajina bila je u nedjelju rano ujutro pod zračnom uzbunom zbog ruskog napada dronovima.

Izvor: 24sata/Hina

Izvorni autor: PDN/Foto:Valentyn Ogirenko

Autor:

Važna obavijest:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu PDN dopušteno je samo registriranim korisnicima.

Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu PDN te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.